saheleaftab saheleaftab .

saheleaftab

چطور برند خود را ثبت کنیم؟

چطور برند خود را ثبت کنیم؟

ثبت برند یا نشان تجاری معمولا بعد از ثبت شرکت اتفاق می افتد. شرکت هایی که به دنبال نشان قانونی تجاری خود هستند یک طرح یا نماد را برای معرفی محصولات خود انتخاب می کنند.

برند در واقع در برگیرنده تمام مشخصه ها و مفاهیمی است که یک نام تجاری همراه خود دارد. برند سازی در تجارت، اعتماد مشتری و وفاداری او را به دنبال خواهد داشت. همه این موارد اهمیت خاص بودن و جذابیت یک برند را نمایان می کند.

چرا برند ثبت کنیم؟

با ثبت برند می توانیم از حقوق انحصاری برای معرفی کالا خود استفاده کنیم و یا اینکه نشان تجاری خود را در ازای مبلغی توافقی در اختیار سایرین قرار دهیم.

در نگاه کلان ،علائم تجاری با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آن ها، در سطح جهانی سرمایه گذاری می کنند.

محافظت از علامت تجاری

در تمامی کشور ها ،علائم تجاری ثبت و محافظت می شود . هریک از دفاتر ملی یا ناحیه ای ،ثبت علائم را که شامل اطلاعات کامل درخواست برای ثبت و تمدید است نگهداری می کنند .

مدارک مورد نیاز:

تصویر برابر اصل شده شناسنامه ، کارت ملی و کدپستی ۱۰رقمی

ارائه پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه ایی از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجاری

امضای وکالتنامه

تصویر علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتیمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در برگی جداگانه درخصوص علامت و توصیف آن و مستند نام مورد نظر از فرهنگ لغت

کارت بازرگانی بنام شخص دارنده جواز (در صورتیکه علامت مورد نظر لاتین و یا غیر فارسی باشد)

چطور نام برند خود را انتخاب کنیم؟

به مواردی از اصول انتخاب و یا ثبت برند اشاره می کنیم

اسامی و علائم مشهور و شناخته شده قابل ثبت نیستند

اسامی غیرمعقول، غیر اسلامی و مخالف با موازین اخلاقی و شئونات اسلامی را نمیتوان ثبت کرد

اسم های توصیفی و صفت ها و یا اسامی عام به تنهایی قابل ثبت نیستند و به جای آنها بهتراست از نام های ترکیبی و چند سیلابی استفاده شود که شانس بالایی برای ثبت شدن دارند.

همچنین علامت برند می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل، طرح ، رنگ ، شکل و … باشد

در ثبت یک برند اسامی خاص و ساختگی شانس بسیار بالایی دارند.

اگر برندی که انتخاب می کنیدشباهت نزدیک به 50 درصد با برندهای دیگر داشته باشد شانس امکان ثبت پایین می آید.

در ثبت برندهای لوازم خانگی، مواد غذایی و نوشیدنی ها به دلیل وجود علائم بسیار، انتخاب اسم بسیار مشکل بوده و محدودیت ایجاد می کند وبه دقت بیشتری نیاز است

ثبت حقوقی و حقیقی دو راه برای ثبت برند است . لذا دراین روند می توان از ترکیب نام خانوادگی نیزاستفاده کرد و عنوان شرکت را برای ثبت علامت هم استفاده کرد.

برند و علامت می تواند شامل کلمات فارسی ، لاتین و یا ترکیبی از کلمات و حروف فارسی و لاتین باشد

توجه داشته باشید که اعداد به تنهایی قابلیت ثبت ندارند.

* حتما قبل از اقدام، از صفحه استعلام برند قابل ثبت بودن برند را استعلام بگیرید

ازکدام علائم نمیتوان استفاده کرد ؟

بر طبق قانون استفاده از برخی علائم ممنوع است :

علامت هلال احمر – نشانها – آرم های دولت ایران

پرچم رسمی ایران با علامت مخصوص جمهوری اسلامی

پرچم های منتسب به دولت و کشور ایران و هر پرچم منع شده توسط دولت ایران

علامت تجاری موسسات رسمی مانندهلال احمرو صلیب سرخ ، رجاء ، همراه اول و …

کلمات و یا عباراتی که موهم انتساب به مقامات رسمی ایران باشد از قبیل دولتی و ایران و امثال آن

علائمی که مخل انتظامات عمومی یا منافی عفت باشد.

واژه های عام: به عنوان مثال کلمه رایانه و یا کتاب به تنهایی قابل ثبت نیستند زیرا این کلمات واژه هایی عام برای کلیه محصولات با این نام به کار می روند

ثبت چه مراحلی دارد؟

بعد ازتشکیل پرونده و بررسی توسط کارشناسان سازمان اداره مالکیت صنعتی در سه حالت اعلام وضعیت پس از 45 تا 120 روز صورت می پذیرد:

تایید : بدان معناست که پرونده و اطلاعات آن هیچ نقصی ندارد وبرای صدور آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدام شود.

توجه داشته باشید ثبت علامت تجاری نیاز به ۳ آگهی دارد تا ثبت برند معترضی نداشته باشد.بعد از طی این مراحل نشان تجاری با اعتبار 10 ساله صادر می گردد.

ردکامل: پرونده قابلیت پیگیری را ندارد.

نقص پرونده یا مشابهت: در این حالت نیاز است که با پیگیری مجدد نواقص رفع گردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۳:۰۰ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

مراحل گام به گام ثبت برند (بخش دوم)

مراحل گام به گام ثبت برند (بخش دوم)

در مطلب قبلی به 2 گام نخست ثبت برند اشاره شد و در ادامه این مطلب دو گام دیگر از مراحل ثبت علامت تجاری شرح داده می شود.

گام سوم

در این گام نیاز است از طریق سامانه مرکز مالکیت معنوی برای ثبت اظهارنامه تجاری اقدام نمایید و پس از آن اظهارنامه مربوطه را تکمیل نمایید و در پایان مدارک مورد نیاز را بارگذاری نمایید. مدارک مذکور عبارتند از کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (در صورتی که قصد ثبت برند لاتین را دارید) و همچنین نمونه علامت برند خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر که میبایست همگی را در سامانه فوق بارگذاری نمایید.

پس از انجام مراحل قبل و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به این فرآیند لازم است برگه نهایی که در سامانه برای شما نمایش داده شده است را پرینت نموده و پس از مراجعه به یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی، اطلاعات وارد شده در فرم را به تایید رسانید و از دفترخانه مورد اشاره گواهی امضا و فرم تایید اطلاعات کاربری اخذ نمایید. در نهایت میبایست با وارد کردن اطلاعات فرم در سامانه، یوزر و پسورد دریافت نمایید که از این به بعد در پیگیری های بعدی از طریق همین نام کاربری و کلمه عبور قادر به پیگیری مسایل خواهید بود.

گام چهارم

در صورتی که اظهارنامه ثبت علامت تجاری ارسالی شما مورد بررسی قرار گرفت و فاقد هر گونه ایراد اعلام گردید  و نهایتا مورد تایید قرار گرفت برای شما پیامکی ارسال خواهد شد با این مضمون که ثبت علامت تجاری مورد تقاضای شما از سوی اداره علائم تجاری بلامانع تشخیص داده شده است. لذا توجه داشته باشید در زمان ورود اطلاعات خود شماره همراه معتبر و در دسترس خود را اعلام نمایید تا در مواقع لازم ملزم به مراجعه حضوری و تغییر اطلاعات نادرست نشوید. در اینجا مراحل ثبت برند تقریبا روو به پایان است و تنها چند گام کوچک تا ثبت برند شما باقی مانده است. در این مرحله ضروری است تا به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوی رفته تا نسبت به تشکیل فیزیکی پرونده خود اقدام نمایید.

لازم است مجدد تاکید نمایم با توجه به تخصصی بودن موضوع و اهمیت بسیار بالای ثبت دقیق و درست یکبرند پیشنهاد می شود این کار حتما از طریق وکلای خبره و تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند صورت پذیرد.

ادامه این مطلب در بخش بعدی ارایه خواهد شد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۹:۲۲ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

مراحل گام به گام ثبت برند (بخش اول)

مراحل گام به گام ثبت برند (بخش اول)

در این مطلب سعی شده است در سه بخش تمامی اقدامات لازم در راستای ثبت یک برند تجاری به اختصار توضیح داده شوند لذا خواهشمند است پس از مطالعه مطلب پیش رو در صورت بروز هر گونه سوال در خصوص ثبت علامت تجاری با مشاوران متخصص موسسه ویونا به صورت رایگان تماس حاصل نمایید.

گام  اول ثبت برند

مرحله نخست ثبت برند انتخاب نام تجاری و نماد است. باید توجه داشته باشید که این نام نمیتواند مشابه دیگری داشته باشد فلذا برای جلوگیری از تشابهات احتمالی لازم است ار نام های چند سیلابی مختلط استفاده نمایید و همچنین دقت داشته باشید نام و نماد انتخابی باید دارای ویژگیهایی باشد که برخی از آنها عبارت اند از:

-         باعث گمراه شدن مخاطبان نشود

-         میبایست ابتکاری بوده و وجه تمایز داشته باشد. برای بررسی دقیق و تخصصی وجه تمایز میتوانید از کارشناسان خبره موسسه حقوقی ویونا کمک بگیرید

گام  دوم ثبت علامت تجاری

گام دوم در ادامه مراحل ثبت نام تجاری، مهیا کردن مدارک و مستندات لازم برای ثبت برند است که در ادامه همین بخش لیست مدارک مورد نیاز لیست شده است:

-         مدارک هویتی اشخاص حقیقی (کپی شناسنامه، کپی کارت ملی)

-         مدارک هویتی اشخاص حقوقی (آخرین روزنامه رسمی، شناسنامه صاحبان امضا)

-         مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضا باشد (در صورتی که برای انجام امور از وکیل استفاده می نمایید)

-         مدارک مبنی بر داشتن کارت بازرگانی معتبر در صورتی که در نام انتخابی برند کلمات لاتین وجود داشته باشد و یا ریشه عربی داشته باشد.

-         ارسال کپی مجوز فعالیت (شامل جواز کسب، پروانه بهره برداری و ... و همچنین کپی جواز تاسیس بهره برداری،پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت برای اشخاص حقوقی)

-         آپلود نمونه علامت انتخابی (میبایست یک نمونه از علامت انتخابی را آپلود کرده و همزمان نسبت به تکمیل فرم های اظهارنامه اقدام نموده و چند نمونه گرافیکی از علامت را همراه با دیگر مدارک بارگذاری نمایید)

-         چنانچه قصد دارید از حق تقدم استفاده نمایید باید مدارک مربوطه را همزمان با تکمیل اظهارنامه، تسلیم نمایید.

ادامه مطلب در بخش دوم قابل مطالعه است.

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۰:۰۸ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی و گسترش زیرساخت های ارتباطی و همچنین افتتاح شرکت هایی که به صورت تخصصی و اختصاصی در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند فعالیت میکنند کار متقاضیان برای ثبت شرکت و تاسیس موسسه بسیار ساده تر کرده است. در همین راستا موسسه حقوقی ویونا با سالها سابقه درخشان در تمامی مراحل ثبتی کنار شما خواهد بود.

برای اینکه فعالیت یک واحد خدماتی تجاری قانونی شود، در هر زمینه ای که فعالیت میکند شامل خدماتی، تولیدی، توزیعی، حقوقی، آموزشی و غیره می بایست نسبت به ثبت شدن آن فعالیت در اداره ثبت اسناد و املاک کشور اقدام شود تا از سوء استفاده های احتمالی در آینده توسط افراد سودجو جلوگیری شود.

برای ثبت شرکت لازم است اطلاعاتی در این خصوص داشته و سپس با طی مراحل قانونی مطابق با قوانین مدون در قانون تجارت اقدام نمود. در سالهای نه چندان دور و قبل از پیشرفت اینگونه تکنولوژی سایبری، زمانی که اینترنت تا این حد در دسترس نبود و همچنین عدم وجود شرکت های حقوقی معتبر، مراحل ثبت شرکت به صورت انفرادی و توسط متقاضی انجام می شد و فرد باید به تنهایی پیچیدگی های اداری در روند درخواست را طی میکرد و از این رو دچار اشتباهات متداول در این مسیر می شد چرا که تجربه و دانش کافی در این زمینه نداشتند و مجبور به پرداخت چندباره هزینه های ثبت شرکت می شدند.

مراحل ثبت شرکت به صورت کلی به شرح ذیل است :

-         در همان ابتدا میبایست شرکا و سهامداران شرکت را تعیین کرده باشید ( برای ثبت شرکت بامسئولیت محدود حداقل دو نفر و برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سه سهامدار و 2 بازرس مورد نیاز است.)

-         ثبت نام در سامانه سازمان ثبت شرکت ها

-         تعیین موضوع فعالیت شرکت و همچنین تعیین مدت زمان فعالیت شرکت برای ثبت شرکت سهامی خاص

-         تعیین سرمایه اولیه

-         وارد کردن نام شرکا، سمت هر یک از آنها، تکمیل کردن متن صورتجلسه پیش فرض

-         تکمیل اساسنامه، شرکتنامه، اظهارنامه و تقاضانامه

-         تکمیل و ارائه مدارک درخواستی

-         صدور آگهی

طبق تجربه تعداد زیادی از افرادی که شخصا اقدام به طی مراحل ثبت شرکت نموده اند پیشنهاد میشود حتما این کار به یک شرکت معتبر سپرده شود تا با استفاده از وکلای مجرب نسبت به انجام کارهای قانونی برای ثبت شرکت اقدام نمایند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۴:۲۹ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

مدارک لازم برای ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند

قبل از هرچیز مختصری در خصوص ثبت برند توضیح داده و سپس مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لیست خواهند شد.علامت تجاری یا برند، نام یا نمادی است که باعث تمایز کالا، محصول و یا خدمات شما از سایر رقبا شده و هدف اصلی آن فروش کالا یا خدمت به اقشار جامعه میباشد. به بیان دیگر برند دارای ماهیتی اجتماعی است و برترین برندها آنهایی هستند مه همه انسان ها به نحوی احساس مالکیت دارند نسبت به آن برند و طرفدار آن هستند و بدان اعتماد دارند.

مدارک لازم جهت تقاضای ثبت برند عبارتند از:

۱- تکمیل اظهارنامه علامت تجاری

۲- مدارک هویتی مرتبط با درخواست کننده

الف اشخاص حقیقی:

o       کپی شناسنامه

o       کپی کارت ملی

o       کپی کارت بازرگانی (فقط درصورتی‌که در علامت تجاری از حروف لاتین استفاده‌شده باشد)

o       کپی مجوز فعالیت (جواز تأسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی مبنی بر فعالیت در این حوزه)

ب اشخاص حقوقی:

o       کپی روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

o       کپی مجوز فعالیت (جواز تأسیس، پروانه بهره‌برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی مبنی بر فعالیت در این حوزه)

o       کپی کارت بازرگانی (فقط درصورتی‌که در علامت تجاری از حروف لاتین استفاده‌شده باشد)

o       مدارک نماینده قانونی: درصورتی‌که تقاضا توسط نماینده قانونی (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …) به عمل آید مدارک آن پیوست شود.

o       1۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ۱۰×۱۰ سانتی‌متر

o       درصورت‌ سه‌بعدی بودن علامت تجاری مورد نظر، ارائه علامت به‌صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دوبعدی به‌نحوی‌که از شش زاویه متفاوت تهیه و درمجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.

o        ارائه مدارک مرتبط با فعالیت به‌عنوان‌مثال جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره‌برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و …

o       استفاده از حق تقدم: درصورتی‌که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ ماه) استفاده نمایند می‌بایست مدارک مربوط به‌حق تقدم را هم‌زمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.

o       تایید نسخه‌ای از ضوابط و شرایط استفاده اعلامت جمعی توسط مقام صلاحیت‌دار

o        رسید مربوط به پرداخت هزینه‌های قانونی

در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص ثبت برند و یا ثبت علامت تجاری می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان خبره موسسه ثبتی ویونا استفاده نمایید و یا به سایت شرکت مراجعه فرمایید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۳:۱۵ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

برند یا علامت تجاری چیست و چرا بسیار با اهمیت است؟

برند یا علامت تجاری چیست و چرا بسیار با اهمیت است؟

برای تبلیغ و معرفی محصول و یا خدمات یک شرکت میبایست یک طرح و نماد متمایز و خاص تعریف کرد که از این طریق نسبت به ایجاد هویت بیزینس و فعالیت یک شرکت اقدام نموده و موجودیت شرکت در بین رقبا شکل خواهد گرفت.

دنیای امروز ما مملو است از تبلیغات که خواسته یا ناخواسته زندگی ما را احاطه کرده اند و شرکت های بزرگ از این روش برای معرفی محصول و خدمات خود استفاده میکنند. استدها، بیلبوردها، تزیینات سیستم های حمل و نقل شهری، کاتالوگ ها، پوستر ها و هر بسته تبلیغاتی راهی است تا شرکت ها به کمک نماد یا علامت تجاری اختصاصی خود با رقبایشان به رقابت بپردازند و از این طریق ادامه حیات اقتصادی داشته باشند.

انتخاب یک نام مناسب و ثبت برند راز موفقیت در بازار است و یکی از اصلی ترین راه های تحت تاثیر قرار دادن مشتریان است. برای درک هرچه بهتر اهمیت برند با ذکر یک مثال توضیح میدهیم

معمولا افراد تعداد بسیار زیادی انتخاب دارند برای خرید یک محصول یا خدمت اما زمان و تحمل خیلی کمی دارند برای انتخاب آن و یکی از اصلی ترین نکات در انتخاب هرچه سریعتر یک محصول معیار اعتماد است.

لذا اعتماد سازی در بین مخاطبین یکی از اهمیت های علامت تجاری است و در این راستا میبایست نسبت به ثبت برند اقدام نمود.

مثلا طبق آمار معتبر به صورت میانگین فروش کوکاکولا 2.5 برابرپپسی است و به نحوی در ذهن مردم رخنه کرده که عموما افراد ادعا میکنند کوکاکولا طعم بهتری نسبت به پپسی دارد اما زمانی که در یک آزمایش علمی از پنجاه نفر از همان افراد درخواست می شود با چشمان بسته مزه هر دو را بچشند و کوکاکولا از پپسی تشخیص دهند در کمال نا باوری غالبا قادر به این کار نبودند!

سوالی که در این موقع  پیش می آید آن است اگر هر دو طعم مشابهی دارند چرا اکثر مشتریان اعتقاد دارند کوکاکولا طعم بهتری دارد و در نتیجه  کوکاکولا فروش 2.5 برابری دارد؟

جواب تنها یک کلمه است. برند!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۰۲ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت شرکت چیست؟

شرایط ثبت شرکت چیست؟

مراحل ثبت شرکت دارای فرآیند و شرایط خاصی است که در قانون تجارت به طور کامل در مورد آن صحبت شده است. دقت داشته باشید انواع مختلفی شرکت وجود دارد که هر یک دارای قوانین و ضوابط مختص خود می باشند. طبق قوانین مستند در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران، متولی ثبت انواع شرکت ها در کشور اداره ثبت شرکت ها میباشد که در قالب شش نوع کلی اقدام به ثبت شرکت می نماید. این 6 نوع عبارت است از :

1.      شرکت با مسوولیت محدود

2.      شرکت تضامنی

3.      شرکت سهامی

4.      شرکت تعاونی

5.      شرکت مختلط سهامی

6.      شرکت مختلط غیر سهامی

در ادامه سعی می شود در خصوص شرایط ثبت انواع شرکت ها توضیحاتی ارایه شود که البته برای مطالعه دقیق تر قوانین مربوط به هر یک از شرکت های مذکور می توانید به سایت ثبت شرکت ویونا مراجعه فرمایید.

شرایط کلی ثبت شرکت

در تعریف شرکت که در زبان انگلیسی کمپانی  (Company) گفته می شود میتوان گفت، شرکت به یک واحد حقوقی متشکل از یک یا چند عضو گفته می شود که در راستای رسیدن به هدف ویا هدف های مشخص تشکیل شده و که این اهداف میتواند تجاری ویا غیر تجاری باشد. حال اگر اهداف مورد نظر تجاری بوده باشد به آن شرکت تجاری اطلاق می شود و اگر هدف ها غیر تجاری و یا به عبارتی غیر انتفاعی باشد اصطلاحا به آن موسسه گفته می شود. برای ثبت شرکت به دو سند نیاز است. سند اول عبارت است از شرکتنامه و سند دوم اساسنامه است. به طور کلی فرآیند ثبت شرکت به دو مرحله تقسیم می شود: مراحل پیش از ثبت شرکت و مراحل حین ثبت شرکت. انتخاب نوع شرکت مورد نظر شما از میان تمامی انواع شرکت ها که در بالا مورد اشاره قرار گرفت در واقع جزو مراحل پیش از ثبت شرکت میباشد که انتخاب نوع شرکت بسیار تاثیر گذار است در مواردی که در ادامه اشاره می شود:

 

 مسئولیت قانونی هر یک از شرکا

هزینه های قانونی ثبت شرکت

هزینه های اجرایی و عملیاتی برای ثبت شرکت

درصد (%) مالیات تعلق گرفته قابل پرداخت و بسیاری موارد دیگر

حال برای انتخاب نوع شرکت باید به عوامل بسیار زیادی دقت کرد که برخی از آن ها عبارت است از:

 اهداف تاسیس شرکت

چشم اندازهای پیش رو

نیاز بازار یا جامعه هدف

حدود مسئولیت هر یک از شرکا

تعداد شرکا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۰:۴۸ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

7 مرحله اساسی برای ثبت شرکت

7 مرحله اساسی برای ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از اساسی ترین قدم هایی است که هر فرد می تواند در زندگی خود بردارد و شروع به فعالیتی با اهداف بزرگ تر و حرفه ای تر و دیدگاهی بسیار کلان تر بکند. آنچه که مسلم است ثبت شرکت این هم با قوانین و مقررات خاص داخل ایران نیازمند داشتن شریک تجاری ااست و شرکت بدون داشتن حداقل یک شریک و یا چند شریک با توجه به ساختار و یا قالب شرکت امکان پذیر نیست.

به صورت کلی برای ثبت شرکت نیاز است که اقداماتی انجام شود. هر چند وجود انواع مختلف شرکت و قوانین خاص ثبت هر یک از شرکت ها داشتن دانش حقوقی را لازمه ثبت شرکت می کند اما این کار امروزه با دانش و تخصص شرکت ها و موسسات حقوقی به راحتی امکان پذیر شده است.

در ادامه در هفت گام ساده و عملیاتی شرایط ثبت شرکت را با شما دنبال خواهیم کرد. به یاد داشته باشید که ثبت شرکت هر چند در این مراحل شدنی است اما بهتر است از افراد دارای شناخت حقوقی برای ثبت شرکت حتما کمک بگیرید.

هفت مرحله تا ثبت شرکت

1-    قرارداد خود را امضا کنید:  همانطور که توضیح داده شد برای ثبت شرکت لازم است که شرکا با  هم توافقنامه یا قراردادی امضا کنند. برای این کار باید همه شرکا حتما قرارداد را امضا و با مفاد آن که معمولا نوع و شرایط شراکت در آن ذکر شده است توافق کنند.

2-    تکمیل مدارک شرکت: مدارک شرکت مانند اساسنامه، شرکتنامه و یا اظهارنامه و به دنبال آن تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی موسسین، صورتجلسه هیئت مدیره اولیه و تکمیل مدارکی مانند شناسنامه و کارت ملی شرکا، مجوز احتمالی و یا وکالت نامه وکیل و غیره می باشد. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت ابتدا قالب شرکت را انتخاب و بعدا مدارک مورد نیاز را متناسب با آن قالب شرکت آماده کنید.

3-    انتخاب نام برای شرکت: یکی از حساس ترین قسمت های ثبت شرکت است که بعدا حتی برای ثبت برند و برند سازی و یا دریافت کارت بازرگانی نیز می تواند در شهرت و اعتبار شرکت دخیل باشد. فرم تعیین نام برای شرکت به این صورت است که به شما فرصت داده می شود تا  نام را به ترتیب اولویت برای شرکت خود در نظر بگیرید و انتخاب کنید. از بین این نام ها که باید شرایط خاص داشته باشد و مطابق با قوانین تعیین نام انتخاب شده باشد، یک نام توسط اداره ثبت شرکت ها برای شما در نظر گرفته می شود. قوانین تعیین نام را می توانید با مراجعه به سایت ویونا و قسمت قوانین مطالعه فرمایید.

4-    امضا و تایید اوراق شرکت: اساسنامه، شرکتنامه و اظهار نامه و همچنین صورتجلسات هیئت مدیره و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین باید حتما به امضا همه شرکا رسیده باشد. این امضا با نام تایید اوراق مشخص می شود و با امضا این اوراق شرکت وارد روال قانونی برای ارائه تقاضا برای ثبت شرکت می شود.

5-    تنظیم تقاضا برای ثبت شرکت و تشکیل پرونده: در این مرحله باید شرکا یک درخواست برای ثبت شرکت آماده کنند و به همراه سایر مدارک برای تشکیل پرونده در اداره ثبت شرکت ها ارسال کنند. در واقع مدارک به همراه تقاضا باید تکمیل شوند و هیچ نقصی در آنها نباشد تا پرونده ثبت شرکت تشکیل شود.

6-    کارشناسی ثبت شرکت: بعد از تکمیل پرونده، کارشناسان خبره اداره ثبت شرکت ها اقدام به کارشناسی و اظهار نظر در خصوص درخواست برای ثبت شرکت خواهند کرد. در صورت وجود نقص پرونده رد می شود و موضوع نقص به متقاضیان توضیح داده می شود. در صورت تایید باید هزینه ها را برای ثبت شرکت و آگهی شدن موضوع ثبت پرداخت کنید.

7-    ثبت شرکت، انتشار آگهی و تحویل اسناد ثبت شرکت: در مرحله هفتم بعد از تکمیل پرونده و پرداخت هزینه ها، موضوع ثبت شرکت در روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی باید آگهی شود و نهایتا مدارک شرکت  مانند تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه و صورتجلسات به متقاضیان تحویل داده می شود و شرکت ثبت می شود.

همانطور که توضیح داده شد این هفت قدم برای ثبت شرکت الزامی است و این مراحل اساسی ثبت شرکت است . پیشنهاد می شود برای ثبت شرکت حتما از یک مشاور و یا موسسه حقوقی معتبر مانند هلدینگ ویونا مشاوره دریافت کنید.
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۱۹:۵۷ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

قانون اقامت طلایی یونان چیست؟

قانون اقامت طلایی یونان چیست؟

سال ها است که یونان یک روش جذاب برای اعطا اقامت به متقاضیان اقامت در یونان و اقامت در اروپا پیشنهاد داده است و در چند سال اخیر نیز همچنان این روش به عنوان یکی از ساده ترین روش ها برای اقامت یونان مورد استفاده قرار می گیرد. قانون اقامت طلایی یونان در سال 2021 نیز با قوت ادامه یافته است و برآوردها از هجوم بیشتر سرمایه گذاران برای دریافت این اقامت حکایت دارد.

آتن، تسالونیکی، کرت و بسیاری از مناطق دیگر یونان از جذاب ترین مکان ها برای خرید ملک در یونان برای بهره مندی از امتیاز اقامت طلایی یا گلدن ویزا یونان در سال های اخیر بوده است.

اقامت طلایی یونان نوعی اعطا اقامت یونان با روش سرمایه گذاری است. در این روش افرادی علاقمند به اقامت در یونان و یا اقامت در اتحادیه اروپا با کمترین میزان هزینه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در یکی از بهترین کشورهای اروپا یعنی یونان اقدام به خرید ملک می کنند و امتیاز اقامت در این کشور را نیز به خود اختصاص می دهند.

طبق قوانین یونان افرادی که حداقل 250 هزار یورو در یونان در حوزه املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند می توانند از این اقامت طلایی یونان استفاده کنند. در واقع اقامت طلایی یونان همان اقامت یونان از طریق خرید ملک است. در نظر داشته باشید که با این میزان هزینه برای خرید ملک در هیچ کشور دیگری در اتحادیه اروپا نمی توانید اقامت دریافت کنید و یا اگر چنین قانونی وجود داشته باشد شرایط زندگی در آن کشور با کیفیت و رفاه یونان همخوانی ندارد. قانون اقامت طلایی یونان از سال 2013 پایه گذاری شده است تا با جذب سرمایه های خارجی این کشور بتواند ضمن جبران خسارت های بحران مالی که بر این کشور وارد شد، همپا با دیگر کشورهای توسعه یافته اروپا، بر بهبود شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی خود بیفزاید و رشد و توسعه روز افزون در یونان ایجاد کند. بنابراین این سرمایه گذاری یک بازی برد برد است.

مطابق با قانون گلدن ویزا یونان، افراد با خرید ملک به ارزش 250.000 یورو در همان ابتدا یک اقامت دو ساله برای خود و خانواده درجه یک خود می توانند دریافت کنند. همسر، فرزندان زیر 18 سال و بعضا زیر 21 سال و در صورت داشتن تمکن مالی پدر و مادر از امتیاز اقامت یونان به همراه سرمایه گذار می توانند استفاده کنند. با نگه داشت سرمایه در یونان در بازار املاک این اقامت مرتبا برای دو سال بعد خود تمدید شدنی است و بعد از 5 سال فرد می تواند برای اقامت دائم یونان اقدام کند.

اقامت دائم یونان نیز بعد از 7 سال می تواند به شهروندی یونان تبدیل شود که باید شرایط لازم را فرد فراهم کرده باشد. مثلا با استفاده از قانون اقامت طلایی یونان فرد نیازی نیست الزاما در یونان اقامت داشته باشد تا امتیاز اقامت یونان را دریافت کند اما در صورتی که نیاز به دریافت اقامت دائم و شهروندی دارد باید حداقل در سال 180 روز در سال در یونان اقامت داشته باشد.

با اخذ اقامت دائم یونان فرد می تواند در سراسر منطقه شینگن بدون نیاز به محدودیت های جاری، سفر کند، فرزندان او می توانند به صورت رایگان در یونان تحصیل کنند، از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان بهره مند می شود، می تواند در یونان سرمایه گذاری کند و یا مشغول به کار شود و حساب بانکی بین المللی باز کند و ده ها مزیت دیگر. امتیاز اقامت طلایی یونان فعلا پا بر جا است اما این امتیاز هر آن ممکن است با تغییر قوانین این کشور تغییر کند. بنابراین توصیه می شود اگر به دنبال اقامت در اورپا هستید روی گزینه یونان توجه ویژه داشته باشید.

 

 


برچسب: قانون اقامت طلایی یونان چیست؟،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۶:۴۹ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)

چطور اقامت یونان را بگیرم؟

چطور اقامت یونان را بگیرم؟

قطعا اگر به دنبال اخذ اقامت یونان هستید به خوبی از مزایای اقامت یونان آگاه هستید و خوب می دانید که چرا در سال های اخیر بسیاری از افرادی که دنبال اقامت در اروپا و بخصوص یکی از برترین کشور های اتحادیه اروپا هستند، یونان را انتخاب می کنند.

اما برای اقامت در یونان چه راه هایی وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت این کاملا به شرایط شما بستگی دارد. خوشبختانه کشور یونان اذز جمله کشورهایی است که راه های زیادی را برای اعطا اقامت به علاقمندان اقامت در یونان در نظر گرفته است. اگر خون یونانی در رگ های شما چه از طرف پدر و چه از طرف مادر وجود داشته باشد به راحتی می توانید برای اقامت یونان اقدام کنید. اما افراد کمی هستند که تا این میزان خوش شانس باشند.

اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشید می توانید با پذیرش در یکی از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی یونان و تحصیل در یونان، اقامت تحصیلی یونان را دریافت کنید و بعد از 5 سال اقامت در یونان از طریق تحصیل برای اقامت دائم یونان درخواست بدهید. اگر به دنبال کار در یونان هستید کمی کار شما دشوار می شود زیرا شرایط کار در یونان خیلی هم مطلوب نیست اما اگر تخصص و مهارتی داشته باشید با تکیه بر این تخصص و مهارت می توانید اقامت کاری را در یونان برای خود با سهولت امکان پذیر کنید.

اما یکی از بهترین راه ها برای اقامت یونان اقامت تمکن مالی یونان یا خود حمایتی است. در این روش فرد متقاضی نه تنها برای خود بلکه برای خانواده اش هم می تواند اقامت دائم یونان را در کمترین زمان دریافت کند. شرط اقامت خود حمایتی یونان در این است که بتوانید اثبات کنید که حداقل میزان درآمد لازم را برای تامین هزینه های زندگی خود در یونان که ماهیانه 1200 یورو برای سرپرست خانواده است را خواهید داشت و برای اثبات این موضوع باید حساب پس انداز شما نیز گواه این توانایی شما باشد.

در این بین روش سرمایه گذاری بهترین روش اخذ اقامت یونان است. در روش سرمایه گذاری با استفاده از راه های مختلف می توانید در یونان سرمایه گذاری کنید اما اگر حداقل میزان سرمایه گذاری تعریف شده در قوانین یونان را محقق کنید با استفاده از قانون اقامت طلایی یونان می توانید اقامت دائم یونان را در کمتر از 2 ماه دریافت کنید. اقامت طلایی یونان یا گلدن ویزا یونان با خرید ملک در یونان بسیار ساده تر و به صرفه تر است. در این روش باید تنها با هزینه 250 هزار یورو ملک یا املاکی را در یونان خریداری کنید و اقامت طلایی یونان را دریافت کنید. در هیچ منطقه ای دیگری از اروپا با این میزان خرید ملک نمی توانید به راین راحتی اقامت دریافت کنید.

با خرید ملک در یونان و با استفاده از قانون اقامت طلایی یونان ابتدا یک اقامت دو ساله دریافت می کنید و هر دو سال این اقامت را تمدید و نهایتا بعد از 5 سال اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل می کنید و حتی بعد از 7 سال می توانید شهروندی یونان را به دست بیاورید. اقامت طلایی یونان شامل حال فرزندان زیر 18 یا 21 سال به شرط محصل بودن، همسر و پدر و مادر نیز می شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۵:۴۹ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)