saheleaftab saheleaftab .

saheleaftab

برند یا علامت تجاری چیست و چرا بسیار با اهمیت است؟

برند یا علامت تجاری چیست و چرا بسیار با اهمیت است؟

برای تبلیغ و معرفی محصول و یا خدمات یک شرکت میبایست یک طرح و نماد متمایز و خاص تعریف کرد که از این طریق نسبت به ایجاد هویت بیزینس و فعالیت یک شرکت اقدام نموده و موجودیت شرکت در بین رقبا شکل خواهد گرفت.

دنیای امروز ما مملو است از تبلیغات که خواسته یا ناخواسته زندگی ما را احاطه کرده اند و شرکت های بزرگ از این روش برای معرفی محصول و خدمات خود استفاده میکنند. استدها، بیلبوردها، تزیینات سیستم های حمل و نقل شهری، کاتالوگ ها، پوستر ها و هر بسته تبلیغاتی راهی است تا شرکت ها به کمک نماد یا علامت تجاری اختصاصی خود با رقبایشان به رقابت بپردازند و از این طریق ادامه حیات اقتصادی داشته باشند.

انتخاب یک نام مناسب و ثبت برند راز موفقیت در بازار است و یکی از اصلی ترین راه های تحت تاثیر قرار دادن مشتریان است. برای درک هرچه بهتر اهمیت برند با ذکر یک مثال توضیح میدهیم

معمولا افراد تعداد بسیار زیادی انتخاب دارند برای خرید یک محصول یا خدمت اما زمان و تحمل خیلی کمی دارند برای انتخاب آن و یکی از اصلی ترین نکات در انتخاب هرچه سریعتر یک محصول معیار اعتماد است.

لذا اعتماد سازی در بین مخاطبین یکی از اهمیت های علامت تجاری است و در این راستا میبایست نسبت به ثبت برند اقدام نمود.

مثلا طبق آمار معتبر به صورت میانگین فروش کوکاکولا 2.5 برابرپپسی است و به نحوی در ذهن مردم رخنه کرده که عموما افراد ادعا میکنند کوکاکولا طعم بهتری نسبت به پپسی دارد اما زمانی که در یک آزمایش علمی از پنجاه نفر از همان افراد درخواست می شود با چشمان بسته مزه هر دو را بچشند و کوکاکولا از پپسی تشخیص دهند در کمال نا باوری غالبا قادر به این کار نبودند!

سوالی که در این موقع  پیش می آید آن است اگر هر دو طعم مشابهی دارند چرا اکثر مشتریان اعتقاد دارند کوکاکولا طعم بهتری دارد و در نتیجه  کوکاکولا فروش 2.5 برابری دارد؟

جواب تنها یک کلمه است. برند!


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ دی ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۸:۰۲ توسط:saheleaftab موضوع: نظرات (0)